Iskolánk tornatermét 1992-ben a barcelonai olimpia magyar sikereit felidéző ünnepéllyel adtuk át. Új időszámítás kezdődött a testnevelés, a sport terén. A csarnokavató előtt is élénk sportélet jellemezte iskolánkat, de az egész tanévben végezhető minőségi munkát csak a tágas sportcsarnok tette lehetővé. Mindig arra törekedtünk, hogy a délutáni, koraesti órákat minél hasznosabban kihasználják tanulóink sportolással, játékkal. Ha valaki megtekinti az idei tanév edzéseinek időrendjét, tapasztalhatja, hogy ez a törekvés ma is áll.

Sok-sok izgalmas versenyről, szép sportsikerekről, országos szinten is sikereket elérő tanulóról mesélhetnek a tornacsarnok falai. A teljesség igénye nélkül néhányat felsorolnék:

Hagyományos rendezvényeink:

  • 1995-től labdarúgó Béri Balog Kupa,
  • 1999-től labdarúgó Mikulás Kupa,
  • 1994-től Családi sportnap,
  • iskolai bajnokság atlétika, labdarúgás,
  • körzeti, megyei terematlétika bajnokság,
  • körzeti teremfutóverseny

Rendeztünk még:

  • Gyere velünk! – alsós váltóversenyt.
  • Játékos sportvetélkedő  – alsós diákolimpiát.

Legjobb eredményeink:

 

Diákolimpiák Országos döntőin elért helyezéseink

Mezei futás

Országos bajnoki cím:

III. korcsoportos leány csapat 2006.
(Boros Zsófia, Kiricsi Cintia, Klobetz Orsolya, Kondics Petra, Witzmann Martina).

III. korcsoportos fiú csapat 2010.
(Bogdán Balázs, Koósz Barnabás, Németh Dániel, Réti Milán, Tóth Máté)

II. korcsoport 2016.

(Iker Natália)

Kerékpár:

Pillisz Ákos időfutam, összetett 2012.

Pillisz Ákos időfutam, mezőnyverseny, összetett 2016.

Atlétika pályabajnokság:

300 m Ecker Dávid 2018.

Ezüstérmesek:

III. korcsoportos fiú csapat 2000.
(Schwarcz Péter, Sólyom Zoltán, Szalai Bence, Szentkúti Péter, Weltler Sándor)

III. korcsoportos fiú csapat 2006.
(Bartalos Donát, Freyberger Máté, Markos Kristóf, Nárai Krisztián, Tóth Martin.)

III. korcsoportos leány csapat 2007.
(Boros Zsófia, Hajdú Gina, Kondics Petra, Tánczos Dorina, Witzmann Martina.)

III. korcsoport leány csapat 2017.

(Iker Natália, Róka Bora, Pádár Petra, Ecker NikolettIlon Marcella)

Kerékpár:

Pillisz Ákos mezőnyverseny 2012.

Pillisz Réka mezőnyverseny 2014.

Pillisz Ákos mezőnyverseny 2015.

Pillisz Ákos Mountain bike 2015.

Atlétika pályabajnokság:

Sárközi Dominik 300m 2014.

Falmászás:

Vert Petra 2016.

Bronzérmesek:

III. korcsoportos fiú csapat 2005.
(Bartalos Donát, Csukovics Ármin, Freyberger Máté, Horváth Detre, Markos Kristóf)

  1. korcsoport leány csapat 2015

(Iker Natália, Róka bora, Ilon Marcella, Ecker Nikolett, Nagy Petra)

III. korcsoport fiú csapat 2015

(Németh Márk, Ecker Dávid, Prán Adrián, Iker Flórián, Pillisz Ákos)

  1. korcsoport leány csapat 2016

(Iker Natália, Róka Bora, Polyák Dzsesszika, Szabó Vanda, Ecker Nikolett)

Kerékpár:

Pillisz Réka időfutam, összetett 2014.

Pillisz Ákos összetett 2014.

Pillisz Ákos időfutam, összetett 2015.

 

4. helyezett volt:

 

Mezei futás csapatban:

  1. korcsoport leány csapat 1997.

III. korcsoport leány csapat 2018.

Kerékpárban:

Pillisz Ákos  időfutam  2014.

Sárközi Tirza időfutam, mezőnyverseny, összetett 2015.

 

5. helyezett volt:

 

Mezei futócsapatban:

  1. korcsoport leánycsapat 1999.

III. korcsoport fiúcsapat 2009.

  1. korcsoport leánycsapat 2014.

Kerékpárban:

Pillisz Ákos mezőnyverseny 2014.

Sárközi Tirza időfutam, összetett 2017.

Atlétika pályabajnokság:

Ecker Tamás  600m  2014.

Asztalitenisz:

Hamar Martin, Molnár Péter IV. korcsoport fiúcsapat 2016.

6. helyezett volt:

Csuka Alexandra mezei futás egyéni 2000.

Mezei futócsapatban:

III. korcsoport fiúcsapat 2008.

III. korcsoport leánycsapat 2009.

 

Tóth Martin mezei futás egyéni 2009.

 

Kerékpárban:

Sárközi Tirza mezőnyverseny 2016.

 

Országos döntő résztvevője volt a fiú hárompróba-, fiú négypróba-, leány magasugrócsapat és a fiú 4 x 1000 m-es fiú váltó.

Egyéni atlétikai országos döntőben sok tanulónk versenyezhetett.

Labdarúgásban volt megyei bajnokcsapatunk II. korcsoportban, de a többi korcsoportban is felállhattak focistáink a dobogó alsóbb fokaira.

Az alsósok váltóversenyén, a Gyere velünk! Megyei döntőn 2., a játékos sportvetélkedő diákolimpiai megyei döntőn 3.helyen végeztek tanulóink.

Minden évben több mint 100 tanulónk indul a História futáson, a Tolnay Kupán, 40-50-en a szombathelyi csótó futáson, és a megyei mezei futóbajnokságon.

Sokan sportolnak iskolán kívül is sportklubokban: atlétikában, birkózásban, labdarúgásban, ökölvívásban, síugrásban, teniszben, triatlonban és úszásban.

Az Öregdiákok közül kiemelkedő eredményeik miatt szívesen emlékezünk:

  • Bartók Alíz, Bartók Eszter és Jandrasits Andrea kötélugrókra, akik világ- és Európa-bajnokságokon értek el kiemelkedő eredményeket;
  • Kasper István gátfutóra, aki junior VB-n képviselte hazánkat;
  • Banga Beatrix kalapácsvetőre, aki ifjúsági VB 6helyezett, 2011-ben az év utánpótlás atlétája lett.
  • Szili István amatőr válogatott és profi ökölvívóra
  • Hámori Ádám serdülő Európa-bajnok ökölvívóra, egyetemi világbajnok
  • Wurst Nikolett válogatott női ökölvívóra
  • Jagodics Dennis ország bajnok atlétára
  • Sárközi Dominik országos bajnok atlétára
  • Vörös Virág nemzetközi szintű síugróra
  • Pillisz Réka duatlon, triatlon eredményeire
  • Tóth Martin utánpótlás válogatott labdarúgóra
  • Tóth Máté utánpótlás válogatott labdarúgóra
  • Kozmor Ákos NBF-es babdarúgóra
  • Bartalos Dávid magyar bajnokságon helyezett atléta
  • Bartalos Donát magyar bajnokságon helyezett atléta
  • Kiricsi Berill magyar bajnokságon helyezett atléta
  • Hámori Luca olimpikon boxolóra
  • Ecker Tamás országos bajnok atlétára
  • Ecker Dávid atlétikai eredményeire
  • Németh Márk atlétikai eredményeire

Reméljük, hogy az elkövetkezendő évek során a névsor bővülni fog olyan sportolókkal, akik sok örömet szereznek  a szurkolóknak, és tovább öregbítik iskolánk hírnevét.