Száll a madár…

Két év kihagyás után újra megrendeztük a „Száll a madár…” c. magyar irodalmi – nyelvi versenyünket 3. és 4. osztályos tanulóknak.

A programot május 4-én délután tartottuk meg.

Szép számmal jelentkeztek gyerekek a megmérettetésre Kőszegről és a Kőszeg környéki iskolákból. A 3. osztályos feladatlapot 31 tanuló, a 4. osztályosat 26 diák töltötte ki.

Eredmények:

3. évfolyam:

I. Gergye Diána – Balog

II. Kapiller Luca – Tolnay

III. Übelher Anna – Csepreg

4. évfolyam:

I. Nagy László – Bük

II. Bodorkós Dóra – Bük

III. Dóró Jennyfer – Bük

Gratulálunk a nyerteseknek és felkészítőjüknek!

Galéria

 

 

 

Könyvmoly-Galaxis olvasó verseny

Május elején került megrendezésre a Chernel Kálmán Városi Könyvtár szervezésében a Könyvmoly- Galaxis olvasó verseny.

Az alsó tagozatos tanulók is szép számmal jelentkeztek a versenyre.

A második évfolyamból 4 csapat, a harmadik évfolyamból 5 csapat, a negyedikből pedig 3 csapat vett részt a vidám hangulatú megmérettetésen.

 

Eredményeink:

A 2. évfolyamból a 2. c osztály Ludmilla csapata II. helyezést ért el.

Csapattagok: Csoknyai Kata

Daragó Kristóf

Gyarmati Emília

Kovács Sarah

Schlögl Soma

Felkészítő pedagógus: Gyécsek Tiborné

 

A 3. évfolyamosok között  a 3. a osztályos Illatos fű csapata I. helyezett lett.

Csapattagok:   Freyberger Léna

Kóczán Kolos

Marton Annaróza

Ódor Hajnalka

Schatzl Bálint

Felkészítő pedagógus: Kőszegfalvi Ágnes

A felső tagozatosok 6 csapattal neveztek a versenyre.

Eredményeik:

5. évfolyam

III. helyezett                                                   

Sió Manói – Horváth Amira, Séfer Zétény, Kiss Luca, Schrott Zsófia, Szabadfi Mirtill

Felkészítő: Illésné Forintos Tünde

 

7-8. évfolyam

 

I. helyezett:Violák – Horváth Dzsenifer, Nazareno-Somlai Shenis

I.helyezett: Könyvmolyok – Piros-Wurst Amira, Polyák Mercédesz, Révész Bálint, Révész Kristóf

Felkészítő: Virág Zsuzsa

    

 

 

 

Kalmár László Matematika Verseny országos döntő

Buapest, 2022. május 27-28.

Németh Fanni

 5. a osztályos tanulónk

10. helyezést

ért el.

Fanni megyei 1. helyezettként jutott az országos megmérettetésre, ahol 24 versenyző közül érte el ezt a szép eredményt. Felkészítője: Földesiné Németh Csilla.

 

 

 

MIÉNK ITT A RÉT!

2022.május 6.

 

Madarak és fák napja alkalmából iskolánk 2.a osztályos tanulói is részt vettek a „Miénk itt a rét!” rendezvényen.

Mindkét csapatunk sikeresen szerepelt a vetélkedőn. Az első és második osztályosok versenyében az „OKOS MADARAK” 1. míg a „ZÖLD KÜLLŐ” elnevezésű csapat – tőlük egy ponttal lemaradva – 2. helyezést ért el.

Szeretettel gratulálunk a 2.a osztály tanulóinak!

   

 

 

 

Városi, városkörnyéki matematikaverseny

2022. április 25.

3. osztály

Gergye Diána 3.b 1. hely, legeredményesebb versenyző (felkészítő: Péterfi Józsefné)

Ódor Hajnalka 7. hely

Freyberger Léna 12. hely

4. osztály

Csánits Máté 4.b 2. hely (felkészítő: Nyergesné Kornfeind Anita)

Németh Nicole 8. hely

Kósa Kornél 8. hely

5. osztály

Németh Fanni 5.a 1. hely 

Becze Bulcsú 5.a 3. hely

Mánya Hanna 4. hely

Szabadfi Mirtill 6. hely

Felkészítő: Földesiné Németh Csilla

6. osztály

Szabadfi Bence 6.b 1. hely

Gergye Liliána 6.b 3. hely

Becze Botond 4. hely

Horváth Máté 6. hely

Felkészítő: Ábrahámné Vörös Edit

7. osztály

Révész Kristóf 7.a 2. hely

Károlyi Robin 11. hely

Révész Bálint 13. hely

Felkészítő: Földesi János

8. osztály

Sipos Eszter 8.b 3. hely

Avar Sarlott 6. hely

Vargy Barnabás 10. hely

Felkészítő: Földesiné Németh Csilla

 

 

 

 

Kincsünk, Magyarország!

A Dr. Tolnay Sándor Általános Iskola komplex tanulmányi versenyre hívta a harmadik, negyedik osztályos tanulókat a tavaszi szünet előtt.

Eredményeink:

3. helyezés: SZALAMANDRA BARÁTOK

TUCZAI TÍMEA 3.b

NACSA LEVENTE 3.b

PEGORARI ANNA 4.a (versmondó)

RÁDI ZSELYKE FRUZSINA 4.a

 

7. helyezés: ERDŐJÁRÓK

KOLARICH JÁNOS PÁL 3.b (versmondó)

SCHROTT VINCE 3.b

PÉNZES DÁVID 4.a

FEHÉR ZSÓFIA DZSESSZIKA 4.a

 

Kalmár László matematikaverseny megyei forduló

2022.március 18.

5. osztály

Németh Fanni  1. hely, országos döntőbe jutott

Becze Bulcsú  2. hely

Szabadfi Mirtill 6. hely

Mánya Hanna 7. hely

Dömötör Kercsen 9.hely

Felkészítő: Földesiné Németh Csilla

6. osztály

Szabadfi Bence 3. hely

Felkészítő: Ábrahámné Vörös Edit

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei forduló

2022. március 7.

2. osztály

Neisz Dorka 29. hely

Novákovits Lili 107. hely

Bigner Kornél 119.hely

csapatverseny: 16. hely

3. osztály

Gergye Diána 3.b 15. hely díjazott (felkészítő: Péterfi Józsefné)

Freyberger Léna 41. hely

Ódor Hajnalka 57. hely

Neisz Sára 87. hely

Boros Eszter 91. hely

Kiss Virág 132. hely

csapatverseny: 8. hely

4. osztály

Csánits Máté 19. hely

Kósa Kornél 73. hely

Rádi Zselyke 76. hely

Németh Nicole 94. hely

Domján Benjamin 107. hely

Koltay Milán 115. hely

Vlasits Ákos 119. hely

csapatverseny: 12. hely

5. osztály

Németh Fanni 5.a 6. hely, díjazott (Felkészítő: Földesiné Németh Csilla)

Becze Bulcsú 27. hely

Dömötör Kerecsen 38. hely

Mánya Hanna 46. hely

Pápai Szilárd 78. hely

csapatverseny: 3. hely

6. osztály

Szabadfi Bence 6.b 9. hely, díjazott (felkészítő: Ábrahámné Vörös Edit)

Horváth Máté 25. hely

Németh Mira 45. hely

Becze Botond 54. hely

Gergye Liliána 57. hely

Ternyák Norton 59. hely

Sipos Gergő 63. hely

Szűcs Viktor 95. hely

csapatverseny: 6. hely

7. osztály

Baráth Hanna 91. hely

csapatverseny: 23. hely

8. osztály

Varga Barnabás 26. hely

Sipos Eszter 42. hely

csapatverseny: 11. hely

 

 

 

 

Karácsonyi versmondó verseny és rajzpályázat

Versmondó verseny eredményei

Iskolánkat 11 tanuló képviselte az online megmérettetésen.

1-2. osztály:

2. Marton Zsombor 1.b

3. H. R. 2.b

3-4. osztály:

2. Pegorari Anna 4.a

Különdíj: Marton Annaróza 3.a.

5-6.osztály :

1. Novák Írisz  6.b.

7-8 osztály:

1. Horváth Dzsenifer 7.b.

2. Marton Olivér 7.a

Rajzpályázat eredményei

1-2. osztály:

2. Gergye Anna  1.b

3-4. osztály:

2. Dergye Diána 3.b

5-6. osztály:

2 .Mánya Hanna 5.a

Minden résztvevőnek szeretettel gratulálunk.

Díjátadás képei

Alkotói pályázat

A BM Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Tűzmegelőzési Bizottsága 2021 tavaszán alkotói  pályázatot  hirdetett képzőművészeti, irodalmi kategóriákban, melyek központi témája a tűzmegelőzés volt.

Célja, hogy a gyerekek kreatív alkotásokon keresztül mutassák be a tűzoltók izgalmas és egyben veszélyes világát, a tűzesetek, káresemények megelőzésének fontosságát.

Idén 3500 pályamunkát bíráltak el. December 2-án, Szombathelyen köszöntötték a megyei díjazottakat.

A 3. b osztályosok két kategóriában is megyei I. helyezést értek el:

Gergye Diána: Kérlek, tartsátok be a szabályokat! című szabadkézi rajzával,

Róth Ármin: A tűzoltás című tanulságos történetével.

Gratulálunk a sikerhez!

Korcsoportonként a megyei első helyezett alkotások jutottak be az országos versenybe.

Az eredményhirdetés online formában történt, december 7-én.

Gergye Diána rajza itt is győzedelmeskedett, elnyerte a megérdemelt I. helyezést!

Gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez!

Péterfi Józsefné tanító

Bolyai Matematika Csapatverseny

országos döntő

2021. november 26.

5. osztály
“Számológépek” 27. hely

(Becze Bulcsú, Mánya Hanna, Nacsa Dániel, Németh Fanni)

Felkészítő: Földesiné Németh Csilla

Bolyai Matematika Csapatverseny

megyei forduló

2021. október 14.

5. osztály
“Számológépek” 1. hely

(Becze Bulcsú, Mánya Hanna, Nacsa Dániel, Németh Fanni)

“Élvezzük a matekot!” 35. hely

(Földessi Cintia, Kiss Luca, Pápai Szilárd, Szabadfi Mirtill)

Felkészítő: Földesiné Németh Csilla

6. osztály
“Balogikusok” 4. hely

(Becze Botond, Gergye Liliána, Németh Mira, Szabadfi Bence)

“Agyasék” 17. hely

(Baricz Eliza, Kariusz-Horváth Máté, Szabó Tamara, Szűcs Viktor)

Felkészítő: Ábrahámné Vörös Edit